Merhaba kız kardeşim!

Aslı Erdoğan benim yazarımdır. ilk kitabından beri soluk soluğa giderim kitabevine. bazı kitaplarını birkaç kez okumuşluğum vardır. köşe yazılarındaki içtenliği en karanlık günlerde hayatta kalma gücü vermiştir. anlatımdaki ustalığı, maddi hayattaki ürkekliği, hilesiz hurdasız, apoletsiz sadeliği ve elbette dünya edebiyatındaki yeri gurur ve ilham vermiştir.
tanıdık kırılganlığı, minnetsiz, tok, merhametli varlığıyla yakınımdır ve hep yakınım olacak.
bir fizikçinin edebiyatla bu kadar kaynaşmış olması az bulunur bir deneyim.

Sorduklarında içimdeki haylaz devreye girer ve diğerlerinden önce keşfetmiş, merak etmiş, takip etmiş ve ’biliyor’ olmanın sevincini yaşarım. belki de tavsiye ettiğim tek yazar Aslı Erdoğan…
Aslı Erdoğan’ı fark etmiş olmak çok önemli bir kazanım.

Bazen alıp bağrına basmak, koruyup kollamak
yanında şefkatle sessizce oturmak istersin. bazen saatlerce ses çıkarmadan ” o anlatsa ben dinlesem” dersin. bazen postanede sıra beklerken rastlar, uzun süre gel—gitler yaşar sonunda gider o bildik tanıdık içtenlikle ”merhaba” dersin… tokalaşmak, boynuna sarılmak istersin ama bunu yapmazsın. birini ”bilmek” böyle bir şeydir. ANCAK ONUN İZİN VERDİĞİ KADAR YAKLAŞABİLİRSİN ! Aslı Erdoğan bir o kadar da acemisidir bu şiddetli dünyanın!
”Merhaba yazdığınız her şeyi okuyorum, teşekkür ederim” demek istersin…

Merhaba kız kardeşim!
şimdi bütün bilenler, kalbi iyilik ve sevgi ile atanlar. kutsal kitaplarının yanına vicdan, merhamet, adalet ve hakikati de alanların hepsi, bütün o ışıklı, aydınlık kalpler,eller, diller, zihinler Aslı Erdoğan Yalnız Değildir! diyor. bazen bir dua bazen bir özgürlük nidası, bazen bir iyi dilekler listesi olarak evrende yankılanıyor…

Aslı Erdoğan bu topraklarda yaşayan ve insan olma evrimini tamamlamaya yakın nadir varlıklardan biridir. gökyüzüne istediği açıdan bakmasını hiçbir şey engelleyemez. bunu biliyorum ve hiç umutsuz değilim. Aslı Erdoğan kendi sesinin sahibidir.

Sevgilerimi sunuyorum!

#AslıErdoganyalnızdeğildir

By Criatura Jandark

%d bloggers like this: